İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Lütfiye Yıldız ve çevre mühendisi çalışanları tarafından öğrencilere geri dönüşümün önemi, çöplerin ayrıştırılması, iklim değişikliği ve sıfır atık konularında bilgi verildi. Eğitimde dünyanın kaynaklarının gün geçtikçe azalması karşısında ne yapmalıyız sorusuna yanıtlar arandı. Öğrencilere Maltepe Belediyesi’nin devam eden atık yağ ve atık pil toplama kampanyaları tanıtıldı. Eğlenceli bir ortamda gerçekleşen eğitimin sonunda öğrencilere plastik poşet kullanımını önlemeleri için bez çanta hediye edildi.
Tekirdağ’da korkutan yangın!
Tekirdağ'ın Ergene ilçesine bağlı Velimeşe Mahallesi'nde saat 14.00 sıralarında biçilmiş buğday tarlasında henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler rüzgarın da...
Daha Fazla Oku